top of page

Teal ja Yle (1)

ke 05.9.

|

Visio-talo

Organisaation olemassaolon syvempi tarkoitus, itseohjautuva organisaatiomalli ja henkilön mahdollisuus olla töissä oma itsensä: mitä tämä voisi tarkoittaa isommassa organisaatiossa? Tervetuloa “Teal ja Yle” -työpajaan pohtimaan näitä teemoja yhdessä!

Tapahtumaan ilmoittautuminen on jo päättynyt. Viime hetken tiedustelut: info@tealSuomi.fi
See other events
Teal ja Yle (1)
Teal ja Yle (1)

Time & Location

05.9.2018 klo 9.00 – 13.00

Visio-talo, Televisiokatu 4, 00240 Helsinki, Finland

About the event

Organisaation olemassaolon syvempi tarkoitus, itseohjautuva organisaatiomalli ja henkilön mahdollisuus olla töissä oma itsensä: mitä tämä voisi tarkoittaa isommassa organisaatiossa?

Tervetuloa “Teal ja Yle” työpajaan maanantaina 23.10. osoitteeseen Televisiokatu 4 (Visio-talo). Tilaisuus on jatkoa tapahtumasarjalle, jonka edellinen tilaisuus oli vastaava työpaja Fortumin kanssa 17.8 (materiaalit). Tapahtumasarjan tarkoituksena on sekä avata laajemmalle yleisölle Teal-mallin periaatteita että kummuttaa yhdessä parhaita käytäntöjä Teal-periaatteiden edistämiseen isoissa organisaatioissa.

Työpaja on maksuton, mutta paikkoja on vain rajoitetusti, joten ilmoittaudu pian!

Agenda

9.00 - 9.30 Rekisteröityminen ja aamupala

9.30 - 10.15 Alustus Teal-ajattelutapaan sekä case-esimerkki Ylen tavoitteesta olla ketterä toimija ja tukea ketterän kulttuurin kehittymistä

Share this event

bottom of page